A Sóballa tanösvény a világviszonylatban egyedülálló pannon szikesek legfőbb elemét, a klasszikus fehér vizű szikes tavi vízi élőhely együttest és a környező szikes élőhelyeket, a jellemző növény és állatfajokat mutatja be élményszerűen közeli módon, a Böddi-szék peremén.
A Duna-Tisza közi szikes tavak egyik legjellemzőbb fészkelőmadara. Őszi vonulása délnyugati irányú, telelőhelyei Afrikában vannak. Hazánkban a nyílt szikes vizek szigetein vagy parti zónáiban hozza létre laza fészkelőtelepeit. Legfőbb táplálékát a szikesvizek zooplanktonja alkotja. A szokatlanul enyhe tél következtében a 2014-es idényben a Böddi-szék sekély vizén már február 23-án visszatért az első két egyed. Ezt követően állománya fokozatosan emelkedett. Bár fészkelése a varjúfélék predációs nyomása miatt csak kevés párnak volt sikeres, a terület ideális táplálék ellátottsága miatt állománya a tavaszi hónapokban folyamatosan 100 - 200 egyed között mozgott. Augusztus elejére, a vonulás előtti gyülekezete a Böddi-széken megközelítette a 600-at.
Rétjeink és legelőink jellemző és gyakori fészkelő madara, amelynek azonban fészkelőállománya, feltehetően az emlős ragadozók (róka, borz) túlsza...
Nagy elterjedésű kozmopolita madár. Magyarországon elsősorban a szikes tavak szegélyein, szigetein, időszakos sekély vízállásokon, mocsárréteken költ.
A Duna-Tisza közi szikes tavak egyik legjellemzőbb fészkelőmadara. Őszi vonulása délnyugati irányú, telelőhelyei Afrikában vannak.
A Jeges-tenger partvidékének és szigeteinek tundráin fészkelő madár. Hozzánk legközelebb a Taymir-félszigeten költ.
Fészkelőterülete Eurázsia mérsékelt övi zónáját öleli fel. Az egyetlen vadlúd faj, mely hazánk területein is költ.