A Sóballa tanösvény a világviszonylatban egyedülálló pannon szikesek legfőbb elemét, a klasszikus fehér vizű szikes tavi vízi élőhely együttest és a környező szikes élőhelyeket, a jellemző növény és állatfajokat mutatja be élményszerűen közeli módon, a Böddi-szék peremén.
Rétjeink és legelőink jellemző és gyakori fészkelő madara, amelynek azonban fészkelőállománya, feltehetően az emlős ragadozók (róka, borz) túlszaporodása miatt, az utóbbi 20 évben jelentősen megcsappant. Február végén tér vissza fészkelőhelyére, s jó idő esetén már március végén költéshez kezd. A hazai populáció már kora ősszel téli szállására, DNy-Európába vagy ÉNy-Afrikába vonul. Kelet-európai átvonuló populációiból származó csapatai késő őszig láthatók a szikeseken és halastavainknál. A Böddi-széken előfordulása még vonulásidőben is meglehetősen rendszertelen. Feltételezhetően két szomszédos szikes tó, a Kelemen-szék és Zab-szék közelsége miatt. A projekt területén költése a 2014-es idényben meglehetősen gyér volt. A természetes állapotban megmaradt gyepeken azonban néhány pár sikeresen költött.
Rétjeink és legelőink jellemző és gyakori fészkelő madara, amelynek azonban fészkelőállománya, feltehetően az emlős ragadozók (róka, borz) túlsza...
Nagy elterjedésű kozmopolita madár. Magyarországon elsősorban a szikes tavak szegélyein, szigetein, időszakos sekély vízállásokon, mocsárréteken költ.
A Duna-Tisza közi szikes tavak egyik legjellemzőbb fészkelőmadara. Őszi vonulása délnyugati irányú, telelőhelyei Afrikában vannak.
A Jeges-tenger partvidékének és szigeteinek tundráin fészkelő madár. Hozzánk legközelebb a Taymir-félszigeten költ.
Fészkelőterülete Eurázsia mérsékelt övi zónáját öleli fel. Az egyetlen vadlúd faj, mely hazánk területein is költ.